Город: Москва
З/п: обсуждается с кандидатом
Опыт работы: Не имеет значения
Отзывы о компании SQ-Team

Обязанности:

  • Translating business requirements into technical solutions by partnering with the business; acting as partner closely with Operate on application testing
  • Development and support for local application - New Athena
  • Taking initiative to develop accurate supporting documentation
  • Developing and testing software applications using disciplined software development processes
  • Consistently delivering high quality code according to schedule and requirements
  • Providing User Developed Tools support and development - using VBA, MS Access. (used to support Traders, Middle Office and Back office processing)
  • Applying internal IT control policies on support and development
  • The role presupposes about 30% time applications development and 70% time- support

Требования:

  • Высшее образование профильное
  • 2+ опыта поддержки или разработки АБС
  • Разработки Oracle/MS SQL хотя бы базовый
  • Английский - от intermed
  • Готовность к графику с 15 до 24 часов

Условия:

  • Работа в крупнейшем западном инвестиционном банке
  • Оформление в штат
  • Офис - в центре Москвы
  • Высокий уровень заработной платы

0
Нравится