Город: Чернигов
З/п: обсуждается с кандидатом
Опыт работы: Нет опыта
Отзывы о компании PortaOne

Обязанности

  • Provide technical support (in English) of the Company’s products and related systems through electronic mail, phone communications, remote access and physical presence.
  • Respond to letters, telephone calls and other messages in a diligent manner.
  • Troubleshoot system malfunctions.
  • Investigate and analyze the root of problems.

Требования

Required Experience
  • OS Environment: FreeBSD/RedHat (administrator level).
  • Application Environment: administrator level for Apache, Sendmail, MySQL and user level for CVS.
  • Languages: Perl (beginner level), SQL/MySQL (simple queries).

Other Experience

  • Scope: IP Telephony Billing, Online Payment Processors, SIP Softswitch/PBX.
  • Technologies/Products: Mason, PHP, Cisco, Quintum.

Условия:
  • Конкурентная, полностью официальная заработная плата.
  • Профессиональное обучение.
  • Работа в опытной команде.
  • Перспектива карьерного роста.
  • Занятия английским языком.
  • 24 дня оплачиваемого отпуска.
  • Комфортные условия труда.
  • Возможность командировок за границу.
  • Спортивный зал в офисе компании.
  • Корпоративные мероприятия.

0
Нравится